Sitemiz Hakkında

Merhaba, MEB'de uzun yıllardır İngilizce öğretmeni olarak görev yapmaktayım.


Fatih Projesi kapsamında derste kullanabileceğiniz içerikleri bu sitede yayınlayacağım.


Sitemizde Akıllı tahta dokümanları, kullanımı hakkında kaynaklar bulabilirsiniz.


Görüş ve önerilerinizi bu bölüme yorum yaparak veya iletişim panelimize yazarak iletebilirsiniz.


Dijital Sınıf Ailesi

11 yorum:

 1. Teşekkürler siteyi yeni buldum. 2 gün önce akıllı tahta kuruldu 5-6-7-8. sınıflara ingilizce dersi vermekteyim. neleri indirmemi ve nasıl kullanmamı tavsiye edersini? yardım ederseniz çok sevinirim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba hocam,
   Ortaokul için Access 1-2-3-4 serisi kullanılabilir. Sitede mevcut. Upload 1-2-3 de kullanılabilir. İyi çalışmalar

   Sil
  2. çok teşekkür ederim. bu programları akıllı tahtaya yükleyip kullanacağız değil mi?
   8. sınıf için ayrıca tavsiye edeceğiniz var mı?
   Bir de ben konuşma pratiği yaptırmak istiyorum onun için ayrıca bir öneriniz var mı? gerekirse bu konuşma pratiği için akıllı tahta ile birlikte kullanmak için mikrofon ve benzeri ek aletler alabilirim.
   hayırlı akşamlar.

   Sil
  3. Tekrar Merhaba Hocam. Belirttiğim programları indirip direkt flash bellek veya akıllı tahtaya atarak çalıştırabilirsiniz. Konuşma pratiği için bu programlar içindeki konuşma bölümlerini veya Speakout Starter adında başka bir akıllı tahta uygulamasını da kullanabilirsiniz Sınıf kalabalık değilse mikrofona gerek olacağını sanmıyorum.

   Sil
 2. hayırlı günler. şuanda yayında olan mesaj ve daha onay bekleyen mesajı yazan kişi olarak önce size çok teşekkür ettiğimi söylemek istiyorum.İzninizle dün yazdığım ve cevap beklediğim sorulara ek olarak sizden bir ricam daha var, cevap verirseniz çok memnun olurum.
  Ben akıllı tahtaya mikrofon bağlayıp bunun sayesinde öğrencilerin duyduğu cümleyi tekrar etmelerini istiyorum.Bu cümlelerin doğruluğunu ölçecek dyned tarzı bir program istiyorum. dynedin öğretmen kitabında böyle sınav yapıyor ama ben sadece konuşma üzerine bir program istiyorum. aslında bu 1 senedir aklımda. kendiim yapmak istedim ama yeterli teknik bilgim yok. böyle bir program var mı? Mesela bilgisayar bir soru sorar cevabını öğenci mikrofona verir verilen şıkları işaretlemek yerine sözel olarak verir.
  hayırlı akşamlar.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hocam bu konuda dediğiniz gibi Dyned var ve bence gayet de başarılı bunun dışında Duolingo var. Duolingo da gayet başarılı ve değişik türde bol alıştırması olan bir site.
   Busuu yine bir başka Android uygulaması olarak iş görür. İncelemenizi tavsiye ederim

   Sil
 3. merhaba bende prime time plus 1 var atmak istiyorum bi faydam dokunsun.e mail adresinizi verirmisiniz?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba,
   Memnun oluruz adresimiz digitalsinif@gmail.com

   Sil
 4. digitalsınıf, öncelikle emekleriniz için çok teşekkürler. ziyadesiyle faydalandığımız oluyor. sizden ricam şu: bana 2012 yılından itibaren (2012-2013, 2013-2014, 2014-2015, 2015,-2016,2016-2017), ingilizce ilköğretim ve ortaöğretim öğretmen kılavuz kitapları lazım. bazılarını buradan indirdim.mebbis kullanıcı adım ve şifrem yok. öğrenci de değilim :). eba üzerinden birkaç tanesini (şans eseri olduğundan, indirme izni verildiğinden veya kısıtlama, yönlendirme olmadığından sanırım) indirebildim ve fakat çoğu kez eba'da öğretmen girişi yapmalısınız uyarısı çıkıyor...birçok site de meb'in uzaktan eğitim, mebbis modülüne yönlendiriyor zaten.öğretmen arkadaşlar ise mebbis bilgilerini vermeye çekiniyorlar ve kendileri indirme eğiliminde de değiller.kolay gelsin, iyi çalışmalar.

  YanıtlaSil
 5. hocam merhaba siteyi bu yıl keşfettim ne yazık ki çok geç kalmışım harika paylaşımlarınız var hocam emeğinize sağlık

  YanıtlaSil
 6. Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’nca tüm haklarına sahip olduğum
  Kurgusal Sözlük I,
  Kurgusal Sözlük II
  Kurgusal Sözlük (2 Cilt Bir Arada)
  adlı eserlerin sitenizde yer alan dijital formatlarının kaldırılmasını talep etmekteyim. Bu talebimin karşılanmaması durumunda tüm kanuni haklarımı kullanmak zorunda kalacağımı bildiririm.
  Şinasi Bademcioğlu

  YanıtlaSil

Site içi Arama Yapın

Like us on Facebook
Follow us on Twitter
Recommend us on Google Plus
Subscribe me on RSS